#

38 ÖĞRENCİ HAFIZLIK BERATI ALDI

38 ÖĞRENCİ HAFIZLIK BERATI ALDI

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında eğitim alan 38 öğrenci hafızlığını tamamladı. Yapılan sınavlarda başarılı olan gençler hafızlık belgelerini de aldı.

İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi, açıldığı 2016 yılından bu yana her biri alanında uzman öğretmen kadrosuyla yaz kış demeden veli öğretmen talebe üçlüsünün uyumu ile çalışmalarına devam ediyor. Öğrencilerini akademik, sosyal, sportif ve kültürel manada en iyi şekilde yetişmesi için projeler yürütülüyor.

Pandemi eğitime engel olmadı

Okul öğretmenleri ve öğrencilerinin azmiyle 2020 yılında başlayan ve etkileri halen devam eden pandemi ve yaz tatili döneminde de hafız yetiştirmeye devam edildi. 2021 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan sınavlarda 38 öğrenci hafızlık belgesi almaya hak kazandı. 4. sınıf mezunu öğrencilerin türlü sınavlardan ve zorlu süreçlerden geçerek projeye kabul edildiği, ilk 2 yılında hafızlık ağırlıklı ve bu yılları takip eden 2 yılda akademik çalışmaların ağırlıkta olduğu bir program uygulayan okul, öğrencilerine adeta çift ana dal yapma imkânı sağlıyor. Meslek dersleri öğretmeni ve hafızlık koordinatörü Nurettin Karabul önderliğinde ilerleyen programda gençler her iki alanda da donanım kazanarak okullarından mezun oluyor.

150’den fazla hafız öğrenci

8 haftalık yaz okulu ile başlayan hafızlık programı, hemen hemen bütün resmî tatillerde eğitim öğretime devam ediyor. 4 yıllık sürecin yoğun LGS çalışmalarıyla tamamlandığı program sonucunda bugüne kadar 150’den fazla öğrenci hafızlıklarını tamamladı. Bu hafızların büyük çoğunluğu ise yapılan LGS sınavlarında en yüksek dilimlere girerek büyük başarılar elde etti.