#

İMAM HATİPLİ GENÇLİK BAŞKANLARI BİR ARADA

ÖNDER’in gençlik faaliyetlerini yürüten Genç ÖNDER ile İmam Hatip Okulları öğrenci meclis başkanları Üsküdar’da düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Toplantıya Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Üsküdar Belediyesi Kütüphaneler Müdürü Yakup Öksüz, Genç ÖNDER Başkanı Abdullah Ceylan, ÖNDER Yönetim Kurulu Üyeleri, imam hatip okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, geçmişteki zorlu ve iç karartan günlerin geride kaldığını vurgulayarak, artık gençlerin önünde daha güzel ve önü açık zamanların olduğunu dile getirdi. Türkmen, kendisinin de imam hatip mezunu olduğunu ve siyasete nasıl girdiğini anlattı.

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ise konuşmasında gençlere çokça vazifeler düştüğünü dile getirerek, meseleyi olgunlukla ele almaları gerektiğini vurguladı. Bekiroğlu, “Bugün akılla harmanlaşmış bir duyguyu, gençler olarak ortaya koymalısınız. Aldığınız görevin farkında olarak meselelere yaklaşmalısınız.” dedi.

Genç ÖNDER Başkanı Abdullah Ceylan da Müslüman bir gencin hareketleriyle örnek olması gerektiğini vurgulayarak, “Okul başkanları olarak, Müslüman bir genç ne yapmalıysa onu yaparak örnek olunuz.” tavsiyesinde bulundu.