#

KARDEŞLERİ İÇİN 50 BİN KİTAP TOPLAYACAKLAR

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Türkiye’de 100 imam hatip lisesinde faaliyete geçen “Z Kütüphane” projesi kapsamında öğrencilerin eğitim öğretim hayatları boyunca aktif kullanmaları amacıyla okul kütüphanelerine kitaplık, masa, sandalye ve bilgisayar gibi ekipmanlar tedarik etti ve internet imkanı sağladı. Diğer okul kütüphaneleri için ise “Kardeşlik Kitap İster” sloganıyla bir kampanya başlatıldı.

Genç ÖNDER tarafından başlatılan kampanyada Türkiye genelindeki 50 kütüphaneye 50 bin kitap kazandırılacak. Bu şekilde hem başvuru kaynağı sağlanması hem de öğrencilerin okuma alışkanlığının yerleştirilmesi hedefleniyor.

Her daim kitap

Öğrencilerin küçük yaştan itibaren okuma alışkanlığı kazanmaları ve kaliteli eğitim çalışmalarını sürdürmeleri Z Kütüphane projesinin temel gayesini teşkil ediyor. Bu kütüphanelerde okuma etkinlikleri yaparak kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak öğrenciler aynı zamanda güncel siyasi ve politik meseleleri de takip edip tahlil etme imkanı bulabilecek. Bu bağlamda Z kütüphanelerin verimli olması, hedeflenen amaçların gerçekleşebilmesi için kitap kampanyası başlatıldı. Kampanya çerçevesinde gönderilen eserler Z kütüphanelerin envanterine kaydedilerek öğrencilerin istifadesine açılacak.

Bir ayda tamamlanacak

Milli Eğitim müfredatına, ahlaki ve milli değerlerimiz ile örf ve adetlerimize uygun yayınların kabul edildiği kampanyada, öğrencilerin daha geniş bir yelpazede kitaplardan istifade edebilmesi için edebi, dini, sosyal, siyasi, bilimsel vb. eser çeşitliliğine gidilebilecek. 15 Eylül-15 Ekim 2019 tarihleri arasında sürdürülecek olan kampanyada, kitap bağışı yapmak isteyenler form doldurarak okul kütüphanelerine katkıda bulunabilecek.

Bağış yapmak için tıklayınız.