#

Yeni Nesil Online Kamplara Bir Yenisi Daha Eklendi

Genç Önder tarafından düzenlenen yeni nesil online kamplara bir yenisi daha eklendi. Online Lise Kampı ile öğrencilerle buluşuldu.

Kız imam hatip öğrencilerine yönelik düzenlenen Online Lise Kampı 18-19 Eylül 2020 tarihlerinde Zoom üzerinden gerçekleştirildi. Etkinliğe 22 ilden 60 imam hatip öğrencisi katıldı.

Kamp öğrencilerin kendilerini sosyal ve manevi yönden geliştirmeleri, yeni eğitim öğretim dönemine motive bir şekilde başlamaları ve yeni arkadaşlar edinmeleri amacıyla düzenlendi. Bu amaç doğrultusunda kampta çeşitli seminer ve etkinlikler gerçekleştirildi. Öğrenciler; Murat Aslan’nın anlatımıyla “Ders Çalışma ve Kitap Okuma Teknikleri” öğrendiler, Halit Bekiroğlu ile “Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalıyız?” sorusu hakkında fikir alışverişi yaptılar ve Mehmet Lütfi Arslan ile “Kur’an-ı Kerim Eksenli Bir Hayat” üzerine hasbihal ettiler. Bunun yanında grup görüşmeleriyle yeni arkadaşlıklar kurdular ve yine online olarak düzenlenen sabah sporu aktivitesiyle ‘sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ mottosunu uyguladılar.  

Koşullar ne olursa olsun kendilerini geliştirmek için çalışan ve bu amaçla kampa katılan imam hatip lisesi öğrencileri kamptaki eğitimlerle hem okul hayatlarına katkı sağlayacak bilgiler edindiler hem de kendilerini sosyal ve manevi anlamda geliştirme imkanı buldular. Grup görüşmelerinde yeni arkadaşlar edindiler, dostluklar kurdular ve imam hatip kardeşliğinin yayılmasına vesile oldular.