#

BOYNUKALIN: “GENÇLİK GELECEK DEĞİL, BUGÜNDÜR”

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin gençlik birimi Genç ÖNDER tarafından düzenlenen ve “Her şey çok net, sen de gel durma!” sloganı ile yola çıkan İmam Hatip Gençlik Buluşmaları’nın dördüncü durağı Karaman oldu.Gençlerin manevi yönden bilgi sahibi olduğu ve program içerisindeki etkinliklerle coşkularını ve heyecanlarını yaşadığı Gençlik Buluşmaları, Aksaray, Hatay ve Mersin’den sonra Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.Karaman İmam Hatipliler Derneği’nin öncülüğünde Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Genç ÖNDER Başkanı Abdullah Ceylan, Karaman İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Sarı,Karaman Valisi Süleyman Tapsız, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri,okul müdürleri, öğretmenler, imam hatip öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-Kerim tilavetiyle başlayan program GSB Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’ın konuşmasıyla devam etti

.BOYNUKALIN: “GENÇLİK BUGÜNDÜR”Gençlerle bir araya gelmemin inanılmaz bir heyecan ve coşku verdiğini dile getiren Boynukalın, “Sizlerde bu enerjiyi görmek, bizleri de mutlu ve geleceğe bakma adına umutlu hissettiriyor.” dedi.

Boynukalın, “Moral bozucu birçok şeye rağmen bizim her hikâyemiz hezimetle başlar zaferle biter.” diye konuştu.   Anayasanın 18 yaş meselesi artık ‘Gençlik gelecektir’ meselesini tamamen tarihin derinliklerine gömeceğini vurgulayan Boynukalın, “Gençlik gelecek değildir. Gençlik bekçide değildir. Gençlik sağdan ve soldan asacağınız dehşet dengesinin enstrümanı da değildir. Gençlik bugündür, bizler bugünün gençliği olan Erbakan Hoca’nın öğrencileriyiz. Recep Tayyip Erdoğan’ın çıraklarıyız ve Resulullah’ın ümmetiyiz. Bu ümmetin gençleri olarak Türkiye’nin hikâyesi bu hikâyedir.” dedi.Türkiye’nin güçlü olması gerektiğini dile getiren Bakan Yardımcısı Boynukalın, “Kanın, zulmün ve gözyaşının her türlü zalimliğin dört bir koldan bastırdığı bir coğrafyada siz tek umut vadeden ülkenin, tek umut vadeden partisinin, tek umut vadeden Cumhurbaşkanının, tek umut vadeden imam hatip neslisiniz.” şeklinde konuştu. 15 Temmuz’da yapılan darbenin dünyada eşi ve benzerinin olmadığını ifade eden Boynukalın, şunları söyledi: “Darbeler tarihine baktım. Darbeler tarihinin yüzde 70’i Güney Amerika’da geçiyor. Dünyada meclisi basan askerlerden sonra vatandaşın meclise girmesiyle durdurulan darbeler var. Ama dünyada köprünün, belediyenin üzerinde bu ülkenin meydanlarına gelip teker teker insanları yere indirip karargahı basıp asker, polis, vatandaş öldürüp darbeyi açıkladıktan sonra eli çıplak sadece göğsünde imandan başka hiçbir şey olmayan insanlar tarafından durdurulan başka hiçbir darbe yok. Bu darbenin durduruluş şekli ile imandan başka çıplak eliyle hiçbir şeyden korkmadan tanka, topa, tüfeğe karşı koyabilen bir millete sahibiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.CEYLAN: “HAYALLERİNİZE SAHİP ÇIKACAKSINIZ”Programda konuşan Genç ÖNDER Başkanı Abdullah Ceylan ise İslam dininin oturanların değil çalışanların, koşuşturanların ve iş yapanların omuzlarında bugünlere geldiğini söyledi.Ülke ve ümmet olarak zor zamanların yaşandığının da altını cizen Ceylan; “Uykunun bize haram olduğu günleri yaşıyoruz. Birlik olmaya, beraber olmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ülkemizin en önemli dinamiklerinden biri olan imam hatip ailesi olarak çok çalışmak zorundayız. Mihraplar da minberler de bizim olacak, uzaya göndereceğimiz uydunun mühendisi, en ihtişamlı mekanların mimarları da bizler olacağız.”dedi.Gençlere, ‘başarısızlık’la ‘imam hatip’ kelimesinin aynı cümle içerisinde kullanılmasına fırsat vermemeleri gerektiğini vurgulayan Ceylan, “Hiç kimseye, değerlerimize dil uzatma imkanı tanımayacaksınız. İşimiz vaktimizden çok olacak genç kardeşlerim. Bu yüzden secdelerinize, dualarınıza ve hayallerinize sahip çıkacaksınız.” diyerek konuşmasını tamamladı.Gençlik Buluşması’nda imam hatip öğrencileri hazırladıkları sahne performanslarıyla katılanlara keyifli anlar yaşattı. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin orkestrası’ndan müzik dinleyen konuklar, Şehit Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Abdulfettah Pınar da hocasının bağlaması eşliğinde türkü söyledi