#

Fenomen değil İmam Hatip olmak istiyorum

Okuduğu ilahilerle sosyal medyada ilgi odağı haline gelen 11 yaşındaki Musab Yüksel, üç yıldır YouTube kanalında yeteneğini gözler önüne seriyor. Kayseri Hacı Kılıç Camii İmam Hatibi olan babası ile sık sık camiye gittiğini belirten Musab, büyüyünce İmam Hatip olmak istediğini söyledi.

Musab Yüksel. Henüz 11 yaşında. Onu YouTube kanlında söylediği ilahilerle tanıdık. Sesiyle gönüllere işleyen Musab, yeteneğini babasından alıyor. Kayseri Hacı Kılıç Camii İmam Hatibi olan babası ile sık sık camiye giden Musab’ın sesindeki güzellikle sürekli Kur’an-ı Kerim okunan bir ortamda olmasının etkisi var.

Babamı örnek alıyorum

Babasından duyduğu ilahilerle küçük yaşlarda ilahi söylemeye başlayan Musab, babasından aldığı eğitim ile kendini geliştiriyor. Üç dört yaşlarındayken ilahi okumaya başladığını belirten Musab, İmam Hatip Ortaokulu’na gidiyor.

Çok güzel tepkiler alıyorum

Okuduğu ilahilerle etrafından çok güzel yorumlar aldığını anlatan Musab, “Tebrik ediyorlar ve bu yolda devam etmemi tavsiye ediyorlar. Kur’an-ı Kerim öğretmenim bana ‘senin sesin insanları dini ısındıracak ve okuduğun Kur’an gönülleri fethedecekler’ diyor. Diğer öğretmenlerim de ilahi söylememden çok memnunlar ve onların da takdir ve teşekkürlerini alıyorum. Gittiğimiz misafirliklerde de ilahi söylememi isteyenler oluyor” dedi.

Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde okumak istiyorum

Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde okumak için çabaladığını söyleyen Musab, “Geleceğim ile ilgili ailemle beraber planlar yapıyoruz. Öncelik olarak eğitimim ailem için daha önemli. Hafız olmayı çok istiyorum. Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde okumayı çok istiyorum. Ben büyüyünce babam gibi görevini en iyi şekilde yapan İmam Hatip olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.ü

Amacım fenomen olmak değil

En sevdiği ilahinin ‘Ne zaman anarsam seni kararım kalmaz Allah’ım’ olduğunu da belirten Musab, 2017 yılında söylediği ilahileri herkes duysun diye kendine bir YouTube kanalı açtı. Amacının kesinlikle fenomen olmak olmadığını belirten Musab, söylediği ilahilerle gönülleri fethetmeye devam ediyor.