#

GENÇLİK BULUŞMASI’NIN İLK DURAĞI AKSARAY OLDU

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Gençlik Buluşması’nın bu seneki ilk durağı Aksaray oldu.Bu sene ilk kez Türkiye genelinde 30 şehirde gerçekleştirilecek olan Gençlik Buluşması, “Herşey Çok Net, Sen de Gel Durma!” sloganı ile yola çıktı. Türkiye’deki gençleri 15 Temmuz teması etrafında teröre, ayrımcılığa karşı bir araya getirerek birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi hedefleyen programın finali İstanbul’da büyük bir stadyumda yapılacak.

Aksaray İmam Hatip Mezunları Derneği AKİMDER ile ortaklaşa düzenlenen ve Kılıçaslan Spor Salonu’nda gerçekleşen Gençlik Buluşması’na ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Ak Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AKİMDER Başkanı Kuddusi Bakar, ÖNDER ve AKİMDER yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Öğrencilerin performanslarını sergilemesiyle başlayan programda bir konuşma yapan Bilal Erdoğan imam hatiplilerin Türkiye’nin geleceği olduğunu belirterek, “Bu ülkenin kaderini kendi kaderi yapmış bir liderin oğlu olmak, sizlerle bulunmak benim için çok büyük bir mutluluk. Sizleri çok seviyoruz. İmam Hatip davası Sayın Cumhurbaşkanımız’ın da dediği gibi artık garip değil. Elhamdülillah İmam Hatipliler İmam Hatip davasını zirveye taşıdılar.” şeklinde konuştu.

Gençlerin heyecanını paylaştığını ifade ederek sözlerine başlayan Halit Bekiroğlu, “Bugün kendinizi iyi yetiştirerek yarın emaneti devralacaksınız. Sizler bizim dönemimize göre daha şanslısınız. İmkanlarınız daha iyi ve bilgiye ulaşmakta zorlanmıyorsunuz. Coğrafyamızda ve tüm dünyada yaşanan sıkıntılara çare olmak, zulümleri durdurmak için kendinizi yetiştirmelisiniz” dedi. 

AKİMDER Başkanı Kuddusi Bakar da yaptığı konuşmada imam hatiplere hizmet etmek kendilerine nasip olduğu için şanslı olduklarını ifade etti Bakar, “İmam hatipler, okuduğumuz dönemlerde biz mezunlara maddi ve manevi çok şey kattı. Şimdi ise vakit ahde vefa vaktidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz, dinini, vatanını, milletini seven hayırlı bir nesil yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız. Siz gençler için ne yapsak azdır. Siz gençler de malayani işlerden uzak durarak, istikamet üzere çalışmaya gayret etmelisiniz.” dedi.Program hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.