#

HACIBEŞİRAĞA İFTARDA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

HACIBEŞİRAĞA İFTARDA MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

ÖNDER Gençlik Merkezi olarak faaliyet gösteren Hacıbeşirağa Külliyesi, bu yıl da iftarda gençlerin buluşma noktası oldu. Ramazan ayında ortalama 4 bin kişi hem Ramazan sofralarında hem de tadına doyum olmaz sohbetlerde ağırlandı.

Ramazan ayında ÖNDER Geleneksel İftarı, Gazze İftarları ve yardımlarla üyeleri arasındaki yardımlaşma ve dayanışma bağını güçlendiren ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, bu halkaya Hacıbeşirağa Külliyesi iftar sofralarını da ekledi.

Gençler, üyeler, dernekler toplandı

Ramazan ayı boyunca kurulan sofralara hem gençler hem her yaştan üyeler hem de sivil toplum kuruluşlarının mensupları katıldı. Mübarek günlerin başlangıcında ilk yönetim kurulu toplantısını Hacıbeşirağa Külliyesi’nde yapılırken, Genel Başkan Abdullah Ceylan ve üyeler merkezde bir araya geldi. Öncü Spor, ÖNDER Yurtlar, Kültür Sanat ve Kurumsal İletişim Komisyonları kendi üyeleriyle toplanırken, İstanbul ilçe dernekleri de iftarda bu mekânda buluştu.

Amaç kardeşlik ruhu

Türkiye’nin Önderleri ve Çelebi gibi uzun soluklu eğitim programlarına katılan gençleri de aynı masanın etrafında ÖNDER, gençlere kardeşlik ruhunu aşılamak ve Ramazan’ın bereketinden istifade etmek amacıyla programları düzenledi. Kovid 19 salgını sonrasında yeniden bir araya gelen gençler, üyeler ve ilçe teşkilatları Ramazan’ın ve bir ibadeti birlikte eda etmenin güzelliklerini yaşadı.