#

KARDEŞİM DEDİM KAMPI BİTLİS’TE

KARDEŞİM DEDİM KAMPI BİTLİS’TE

Türkiye’nin Önderleri projesinde yer alan öğrencilerin katıldığı Kardeşim Dedim Kampı, bu defa Bitlis Ahlat Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Okçuluktan sokak oyunlarına, eğitim seminerlerinden gezilere kadar devam eden etkinliklerle gençler; kampın tadını çıkardı, hem eğlendi hem de öğrendi.
Türkiye’nin Önderleri öğrencilerine yönelik Kardeşim Dedim Kampı 1-5 Ağustos 2021 tarihleri arasında Bitlis Ahlat’ta gerçekleştirildi. Erzurum, Hatay, Malatya, Sivas ve Gaziantep’ten katılan gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ÖNDER temsilcisi olan liderler eşliğinde kamptaki etkinliklere iştirak etti.


Eğitici seminerler ve geziler
Bitlis İl Dernek Başkanı Osman Durak ve ekibi tarafından ezgi konseriyle başlayan kampta, bölgeye yönelik eğitici içerikli geziler de gerçekleştirildi. Bu minvalde  Abdurrahman Gazi Türbesi, Harabe Şehir, Selçuklu Mezarlığı ve Nemrut Dağı gibi yerler ziyaret edildi. Eğitimlerle devam eden kampta ilk seminer, Ahlat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selma Medeni tarafından gerçekleştirilen “Bitlis Ahlat Tarihinin Önemi ve Yunus Emre” üzerine oldu. ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Gazi Ayhan Aydın da “İmam Hatiplilik ve Gelecek Tasavvuru” adlı semineri verdi. Aynı zamanda iller arasında eğlenceli bir bilgi yarışması da düzenlendi.


Kardeşlik Gecesiyle son buldu
Kamp, ÖNDER Gençlik Başkanı Resul Çiftci, ÖNDER Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Gazi Ayhan Aydın, Yusuf Türkmen ve Süleyman Dulkar’ın katılımıyla gerçekleşen Kardeşlik Gecesi programının ardından sona erdi. Kardeşlik Gecesi’nde, farklı illerden gelen öğrenciler tarafından şiir ve müzik dinletisi ile  tiyatro gibi etkinlikler gerçekleştirdi. Verimli geçen 5 günün ardından öğrenciler memleketlerine uğurlandı.