#

LİSELİ GENÇLER KAMPTA BULUŞTU

İmam hatip liselerinde okuyan gençler, Kardeşim Dedim Doğa Kampı’nda buluştu. Gençler hem doğayla içi çe bir hafta sonu geçirirken hem de arkadaşlık ve dostluk ilişkilerini geliştirdi.

Kardeşim Dedim Lise Kampı, Aydın Efeler Gençlik Kampı’nda gerçekleştirildi. Kütahya, Karaman, Uşak, İzmir, Muğla, Antalya ve Denizli illerinden gelen imam hatip liseli gençlerin buluştuğu kamp, tanışma oyunları ve bağlama dinletisiyle başladı.

Hem spor hem söyleşi

Gençlerin birbiriyle kaynaşması, çeşitli aktivitelerle doğa ve sporla gençlerin iç içe olmalarını sağlayan kampta çok çeşitli alanlarda etkinlikler gerçekleştirildi. Sabah namazı sonrasında başlayan kampın ilk günü, okçuluk, matrak, bilardo gibi etkinliklerle devam etti. Kampta ayrıca Oğuzhan Aydın, “Medeniyet mefkûremiz ve tasavvuf”, Doç. Dr. Cafer Acar Peygamberimizin hayatıyla ilgili söyleşi gerçekleştirdi. ÖNDER Yönetim kurulu üyesi Enes Şişman da gençlere hitap etti.

Teknoloji gençlerle buluşturuldu

Teknoloji Atölyesiyle gençler, teknolojinin temel alanlarında bilgi sahibi olurken, Zeka Oyunları, VR Gözlük Denemeleri, Model Uçak Tanıtımları ile bilgi ve birikimlerini artırdı. Geleneksel Türk Okçuluğu Eğitimleri İle sporla dolu bir gün geçirdi. İçinde çeşitli teknolojik imkanların bulunduğu İMHADBÜS ise gün boyu gençlere verdi. Kamp yapılan tüm etkinliklerin ardından Kardeşlik Gecesiyle son buldu.