#

MİSAFİR ÖĞRENCİLERLE BERABERİZ

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Dış İlişkiler Komisyonu, Türkiye genelindeki 17 uluslararası imam hatip lisesinde eğitim gören gençler için çeşitli çalışmalar düzenliyor. Onların misafirliklerini en iyi geçirmesi yönünde çaba gösteren ekip, aidiyet hislerin kuvvetlendirilmesine de çalışıyor.

ÖNDER Dış İlişkiler Komisyonu, 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi başında Türkiye’deki uluslararası imam hatip liselerinde eğitim gören gençlerle ilgili çalışmalarına başladı.

İlk plan okul ziyaretleri

Bu çerçevede 17 uluslararası okulu programına alan komisyon, ilk önce tanışma ve ziyaretlerle programa giriş yaptı. İlk olarak Bahçelievler Şehit Mehmet Karaaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ziyarette bulunan ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Riad Domazeti ve ekibi, ardından da ikinci ziyareti Pendik Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine gerçekleştirdi. Bursa Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretleri de onun ardından geldi.

Ailelerle buluştular

Bu süreçte Bahçelievler Şehit Mehmet Karaaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ÖNDER Genel Merkezi ve Hacıbeşirağa Külliyesinde ağırlandı. Ayrıca ailelerinden uzakta kalan misafir öğrenciler, ÖNDER Yönetim Kurulu üyelerinin evlerinde gruplar halinde misafir edilerek kardeşlik bağları ve aidiyet hisleri güçlendirildi. Daha sonra ise uluslararası okullardan mezun olup Türkiye’de üniversite eğitimine veya profesyonel iş hayatına devam eden isimlerle buluşmalar gerçekleştirilecek.