#

RAMAZANDA KAMP BİR BAŞKA

RAMAZANDA KAMP BİR BAŞKA

Kardeşim Dedim Ramazan Kampı; İstanbul, Kocaeli ve Kütahya’dan gelen 140’ı aşkın öğrenci ile Kocaeli Diriliş Kampında gerçekleşti.

ÖNDER Gençlik, yıl boyunca devam ettirdiği kamplarına ramazan ayında da ara vermedi. Gençlere yönelik ramazan kampı, 15-17 Nisan 2022 tarihleri arasında Kocaeli Belediyesi Diriliş Kamp alanında düzenlendi.

Kampta Kudüs bilinci

Programın ilk günü gençler, kamp alanına yerleştikten sonra tanıştı ve tanışma oyunları oynadı. Daha sonra da Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Ramazan Şahan’ın konferansına katıldı. Aynı günün akşamında ise eğlence gecesi düzenlendi ve sonrasında sahur yemeği yendi. Kılınan sabah namazı ve yapılan sahurun ardından öğrenciler dinlenmek üzere odalarına çekildi. İkinci gün öğle namazı ile başlayan gün Burak Derneği Başkanı Adem Yenihayat ın Kudüs sunumuyla devam etti.

Hem eğlendiler hem dinlendiler

Kampın ikinci gününde sosyal ve sportif aktiviteler; sokak oyunları, matrak, akıl oyunları, okçuluk gibi etkinliklerle devam etti. Öğle namazından sahura kadar gerçekleştirilen etkinlikler, cemaatle kılınan beş vakit namaz ve sonrasında okunan hatmi şeriflerle öğrenciler hem eğlendi hem de Ramazan’ın manevi iklimi içerisinde dinlenme fırsatı buldu. Günün sonunda ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan’ın katılımıyla Kardeşlik Gecesi düzenlendi. Program çeşitli şiir, ilahi ve ezgi dinletileriyle sona erdi. Kamp, hep birlikte yapılan sahur ve akabinde kılınan sabah namazıyla tamamlandı.