#

RAVZANUR KÜLLİYEDE

 RAVZANUR KÜLLİYEDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görme engelli hafız Ravzanur’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kur’an-ı Kerim’i 12 ayda ezberleyerek hafız olan görme engelliimam hatip ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Ravzanur Koçaker ve ailesini kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da hazır bulundu. 

 Braille alfabesinden öğrendi

Mehmet ve Rabia Koçaker çiftinin kızı Ravzanur, 4 yaşından sonra tamamen görme yetisini kaybetti. Ailesinin adeta üzerine titrediği Ravzanur, okuldaki başarısını hafızlıkla taçlandırmak için örgün eğitimle hafızlık eğitimin bir arada verildiği proje okulu Karapınar İmam Hatip Ortaokuluna kaydoldu. Derslerindeki başarısıyla dikkati çeken Ravzanur, Braille alfabesiyle öğrendiği Kur’an-ı Kerim’i, başta annesi olmak üzere öğretmenleri ve kurstaki hocalarının desteğiyle 12 ayda ezberleyerek hayalini gerçekleştirdi.

Bir günde 11 sayfa

Kısa sürede hedefini gerçekleştirdiği için son derece mutlu olduğunu söyleyen Ravzanur, “Kısa sürede hafız olmayı hedeflemiştim, bunu başardım. Zorlandığım zamanlarda gecemi gündüzüme kattım, tamamladım. Kur’an’ı hem elimle okuyarak hem de dinleyerek hıfzettim. Günde ortalama 1-2 sayfayla başladım sonra bir günde 11 sayfaya kadar ezber yaptım” diye konuştu. Ailesinden ve öğretmenlerinden bu süreçte büyük destek aldığını belirten Ravzanur, “İki dileğim vardı; biri hafız olmak, diğeri de Cumhurbaşkanımızla görüşmekti. Beni aramasını çok isterim” şeklinde duygularını dile getirmişti. Ravzanur’un bu talebi de gerçekleşmiş oldu.