#

SANAT ATÖLYELERİ BAŞLIYOR

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, kültür-sanat faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Lise ve üniversite öğrencileri için tiyatro, şiir, hikâye ve dergicilik atölyesi başlıyor. Gençler, Sanat Atölyelerinde profesyonel isimlerden ders alacak, uygulamalar yapacak. Güz ve bahar dönemi olarak belirlenen atölyeler, haftada bir gün olmak üzere 12 hafta sürecek. Lise ve üniversite öğrencilerinin katılım sağlayabileceği atölye çalışmaları sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitimin her alanı üzerine çalışmalar yapan ÖNDER, sanat konusunda da gençlere desteklerini sürdürüyor. Bu amaçla düzenlenen Sanat Atölyeleri 19 Ekim’den itibaren başlayacak.

 

40 öykü, 1 atölye

Dergâh dergisi yazarlarından Mukadder Gemici tarafından verilecek eğitimler, geleceğine hikâye yazarlığı ile devam edecek öğrencilere bulunmaz bir fırsat sunuyor. Türk ve Dünya edebiyatından seçme 40 eserin inceleneceği on-line Hikâye Atölyesi’nde; yazı yazmak, karakter inşa etmek, hikâyede zaman ve anlatıcı kavramları, hikâye tamamlama gibi konu başlıkları ele alınacak.

Bi dünya tiyatro

Yakaza Tiyatrosu Sanat Yönetmeni ve oyuncusu Birol Cürgül tarafından erkek öğrencilere yönelik verilecek olan tiyatro dersleri başlayacak. Atölyede Türk ve dünya tiyatro tarihinden diksiyon derslerine, rol kalıplarından beden diline kadar birçok alanda eğitim verilecek.

Kız öğrenciler için Tiyatro Atölyesi ise Hale Canat Cürgül tarafından verilecek.Şiir yazma da öğrenilir

Şair ve yazar Ahmet Efe tarafından erkek öğrencilere,  Şair Meryem Kılıç tarafından ise kız öğrencilere dönük on-line düzenlenecek olan atölyede, şiir sanatına dair genel bilgiler ve şiirdeki ses unsurlarından şiirdeki musikiye kadar tüm ayrıntılar işlenecek. Atölyede aynı zamanda Halk Edebiyatı Şiiri, Divan Edebiyatı Şiiri ve Tasavvuf Edebiyatı Şiirlerinden seçmeler incelenip eğitim sonunda katılımcı öğrencilerden kendi şiirlerini yazmaları istenecek.Dersimiz Dergi Atölyesi

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı ile gerçekleştirilecek on-line Dergi Atölyesi, gençleri kültür dünyasının öncüleriyle tanıştırmak ve dergi okuma kültürünü geliştirmek amacıyla düzenlenecek. Atölyede, profesyonel dergicilik, içerik ve teknik ayrıntıları aktarmanın incelikleri aktarılacak; gençlerin birikimlerini arttırmaları amacıyla örnekler incelenecek.BAŞVURULAR İÇİN İLGİLİ LİNKİ TIKLAYINIZ.

HİKAYE ATÖLYESİ BAŞVURU FORMU

TİYATRO ATÖLYESİ BAŞVURU FORMU

ŞİİR ATÖLYESİ BAŞVURU FORMU

DERGİ ATÖLYESİ BAŞVURU FORMU