#

TÜRKİYE’NİN ÖNDERLERİ 3. YILINDA

Lise öğrencilerine yönelik olarak hayata geçirilen eğitim ve kişisel gelişim programı Türkiye’nin Önderleri, bu yıl üçüncü kez öğrencilerini kabul edecek. Halen Türkiye’nin 23 şehrinde 1300 öğrenciyle devam eden programa başvurular, 27 Eylül-6 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.
Türkiye’nin Önderleri Programı, ülkemizin ve milletimizin geleceğine yön verecek önder şahsiyetler yetiştirmek amacıyla bir eğitim ve kişisel gelişim yolculuğu olarak 2019 yılında başladı. Bu yolculukta; okumalar, geziler ve çeşitli faaliyetlerle gençlerin kendini tanıması, yeteneklerini ve eksik olduğu yanları fark edip geliştirmesi, temel kültürel ve sosyal becerileri kazanmaları hedeflendi.
Hem okuma, hem izleme, hem gezi
Modüler olarak 6 dönem halinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Önderleri Programında, kitap okuma, film ve belgesel izleme, tahlil programları, gezi, kamp, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler, sosyal sorumluluk projeleri, üniversite öncesi rehberlik ve öğrenci koçluğu gibi etkinlikler bulunuyor. Türkiye’nin 23 ilinde imam hatip liselerinde eğitim gören 9. ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen programa başvurular ÖNDER web sitesi üzerinden yapılacak.
Üniversiteli liderler eşlik ediyor
Programa katılan öğrenciler, 15-20 kişilik gruplar halinde eğitim çalışmalarına iştirak edecek. Her grubun başında ise üniversiteli bir lider gruba mentörlük yapacak. Yüzyüze sürdürülecek eğitimde gruplar, iki haftada bir yüz yüze buluşmalarla değerlendirmelerde bulunacak. Bu dönem yaklaşık 2 bin lise öğrencisinin dahil edilmesi planlanan Türkiye’nin Önderleri Programında, üç yılın sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere onur belgesi takdim edilecek.
23 ilde sürüyor
İstanbul’da başlayan ve Anadolu’daki şehirlere de yayılan programda 23 şehirde eğitimler gerçekleştiriliyor.  Bu iller arasında Aksaray, Ankara, Antalya, Bartın, Çorum, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Yalova ve Zonguldak bulunuyor.
 
Başvuru için tıklayınız