#

251 ÖĞRENCİDEN 251 BİN YASİN

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. seneyi devriyesinde 251 şehidimiz ile birlikte tüm şehitlerimiz anlamlı bir etkinlikle anılacak. Kocaeli’ndeki imam hatiplerde eğitim gören 251 öğrenci, okudukları 251 hatim ve halkın katılımıyla okunan 251 bin Yasin-i Şerif’in duasını o gece yapacak.

ÖNDER ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek Vatan Nöbeti Devam Ediyor isimli program, 15 Temmuz Pazartesi akşamı 20.00’den 16 Temmuz Salı sabahı 01.00’e kadar aralıksız devam edecek. Şehitlerimizin anılacağı programda, Kuran-ı Kerim tilaveti yanısıra, Uğur Işılak ve Ömer Karaoğlu tarafından vatandaşlara ezgiler dinletilecek.

Duaya tüm vatandaşlar katıldı

Program öncesinde şehitlerimize 251 bin Yasin’i Şerif okunması için internet üzerinden duaya davet etkinliği düzenlendi. Etkinlik gecesinde ise Eyüp Sultan İmam Hatip Hafızlık Proje Ortaokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Lisesi’nden 251 öğrenci, sahnede oluşturacakları çeşitli koreografilerle şehitlerimiz için okudukları hatimlerin son cüzünü tilavet edecek. Akşam namazının ardından açılışı gerçekleşecek gecenin ilk konuşmalarını Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın yapacak. Gecede ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı ‘’Meydanlara Hitap’’ konuşması dev ekranlara yansıtılacak.

 Camilerden sala okunacak

Gecede öğrenciler tarafından yapılan koreografi gösterisi ve Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından “Bir Yasin’de Sen Oku” kampanyası kapsamında okunan Yasin-i Şeriflerin duası yapılacak. Gecede ayrıca tüm camilerden salalar okunacak. Alana kurulacak LED ekranlarda 15 Temmuz gecesini anlatan, geceye ait çarpıcı görüntülerin yer aldığı belgesel film gösterimi de yapılacak.