#

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ YAZ KAMPINDA

Genç ÖNDER tarafından düzenlenen “Ortaokul Yaz Etkinlikleri” çerçevesinde imam hatipli gençler, yaz tatili boyunca hem eğlenerek hem de öğrenerek keyifli haftalar geçirdi. Birer haftalık süreyle yapılan dört ayrı kampa 110 öğrenci katıldı.

Kardeşim Dedim Ortaokul Yaz Etkinlikleri kapsamındaki kamplar kız ve erkekler için ayrı ayrı olmak üzere dört haftada gerçekleştirildi. Kız öğrenciler için kamplar ÖNDER Çengelköy Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda, erkek öğrenciler için de Bağcılar Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapıldı.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Öğrencilerin yaz tatillerini değerlendirmek, kendilerini geliştirmek ve eğlenceli aktivitelerle keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kamplar, 24 Haziran-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Etkinlik boyunca birer haftada gençlere Kuranı Kerim, fıkıh, adabı muaşeret dersleri verilirken, çiçek dikimi, el baskısı, taş boyama, ahşap yakma, yaprak sanatı öğretildi. Gençler, sportif faaliyetler, tefekkür yürüyüşü, yüzme, matrak, mangala, satranç ve film izleme saatleri ile de keyifli zamanlar geçirdi.

Temel tema kardeşlik

Kardeşim Dedim ana başlığı altında gerçekleştirilen kamplarda, etkinlik boyunca öğrencilerle liderler ilgilendi. Dersler ve etkinlikler liderler tarafından yürütüldü. Kampta, imam hatip ortaokulu öğrencileri kardeşlik duygularını pekiştirerek gelecek dönemdeki alan derslerine hazırlık yaptılar ve ezberlerini tamamladılar. Adab-ı muaşeret, fıkıh gibi derslerin yanında aktivitelere de katılarak hem maddi hem manevi yönden dolu dolu bir yaz geçirdiler.