#

Dünya Varmış Dediler

Genç Önder tarafından düzenlenen yeni nesil çevrimiçi programlara bir yenisi daha eklendi. Online ‘Dünya Varmış’ programı ile öğrencilerle buluşuldu.

Kız imam hatip öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Dünya Varmış’ programı 14-17-21-24-28 Aralık 2020 tarihlerinde Zoom üzerinden gerçekleştirildi. Etkinliğe birçok ilden 80 imam hatip öğrencisi katıldı.

Programımız Asya’dan Avrupa’ya kültür coğrafyamız içinde yer alan kadim şehirleri ve kültürlerini; çeşitli yönleri ile ele alarak anlatmayı hedefledi. Bu amaç doğrultusunda programımızda Filistin, İran, Pakistan, Malezya ve Kudüs olmak üzere beş kıymetli ülke tanıtıldı. Programımız toplamda beş oturum olacak şekilde gerçekleştirildi. Programımıza katılan öğrencilerin yukarıda belirtilen ülkeleri coğrafi, edebi, mimari yönleri ile tanıması sağlandı.

Koşullar ne olursa olsun kendilerini geliştirmek için çalışan ve bu amaçla programımıza katılan imam hatip lisesi öğrencileri, programımıza katılarak hem kendilerine bambaşka bakış açıları kazandırdılar hem de hayatlarına katkı sağlayacak bilgiler edindiler. Aynı zamanda kendilerini sosyal ve manevi anlamda geliştirme imkânı buldular.