#

FİKİR YUMAĞI İLK DÖNEMİ TAMAMLADI

FİKİR YUMAĞI İLK DÖNEMİ TAMAMLADI

Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Fikir Yumağı Atölyeleri ilk dönemini tamamladı. ÖNDER Genç ve Eğitim Komisyonu’nun ortaklaşa düzenlediği, üç farklı alanda eğitim veren programa toplam 180 öğrenci katıldı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği bünyesinde hazırlanan Fikir Yumağı Atölyeleri’nin 2020 Güz Dönemi sona erdi. Program kapsamında, Uzak Doğu’da İslam Atölyesi 10 – 31 Ağustos, Bölge Okumaları Atölyesi 11 Ağustos- 2 Eylül ve Ekonomi Atölyesi ise 12 – 26 Ağustos tarihleri arasında yapıldı.

EĞİTİMLER ZOOM ÜZERİNDEN YAPILDI

Salgın sürecinde katılımcılar ve eğitmenlere kolaylık olması için atölyeler ZOOM uygulaması üzerinden gerçekleşti. 4 hafta boyunca öğrencilere tarihi ve akademik yaklaşımın yanı sıra güncel gelişmelerle ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı konferanslara Veysel Başar, Ali Çiçek, Riad Domazeti, Yasin Çakırel, Mustafa Özel ve Kenan Bağcı gibi isimler katıldı.

UZAKDOĞU ÜLKELERİNİ KEŞFETTİLER

Uzakdoğu’da İslam Atölyesi öğrencilere, Uzakdoğu ülkelerinde araştırmaya yöneltmek ayrıca Uzakdoğu’nun keşfedilmemiş alanlarının olduğunu göstermek maksadıyla düzenlendi. Bölgelerin güncel durumlarının konuşulduğu eğitim alanında uzman kişilerin konferanslarıyla gerçekleşti.

BÖLGE BÖLGE DÜNYA

Atölyelerden biri olan Bölge Okuma Atölyesinde öğrencilere bölgeleri yakından tanıyıp şuur kazanmaları sağlandı. Belirlenen bölgelerin tarihi, siyasi, dini olaylarıyla ilgili gençlere altyapı oluşturmak, meraklılarına yardımcı olmak ve giriş mahiyetinde bilgiler aktarmak gayesiyle yapılan eğitim, ikinci dönemde de öğrencileriyle buluşacak.