#

İmam Hatip Okulları Kan Bağışı için Meydan Okudu

İmam hatip okulları, kan stokları kritik seviyeye düşen Kızılay’a kan bağışı yapmak için birbirlerine meydan okumaya başladı. İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesi olarak Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın çağrısına kulak verdiklerini kaydeden öğretmenler ve veliler, Üsküdar meydanında ve diğer noktalarda 30 ünite kan verdiklerini belirtti.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın “Kan stoklarımız kritik seviyelerin altında” açıklamasının ardından Türkiye’nin pek çok kentindeki imam hatip liseleri destek kampanyası başlattı.

İstanbul’dan Düzce’ye çağrı

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 30 ünite kan bağışında bulunarak, Düzce M. Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Antalya M. Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne meydan okuduklarını söylediler. Paylaşılan videoda kan bağışında bulunan öğretmenlerin yanı sıra velilerin de bağışçı olacağı belirtildi. İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin başlattığı meydan okumaya, Düzce Mehmet Akif Hafız İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden cevap geldi. Kan bağışları ve meydan okumalara destek artarak devam ediyor.

Günde 5 bin ünite ihtiyaç

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kan bağışı rakamlarının 30 binli rakamlarının altına düştüğünü ve günlük 5 bin ünite kana ihtiyaç olduğunu söyledi. Kınık daha önce de kan stoklarının koronavirüs nedeniyle kritik seviyelere düştüğünü ve kan bağışlarına ihtiyaç olduğunu açıklamış ve vatandaşları kan vermeye çağırmıştı.