#

MODEL İİT TOPLANTILARI ARTIK ONLİNE

Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Model OIC Kulübü tarafından 20-23 Mart 2020’de yapılması planlanan ancak Covid-19 pandemisi sebebiyle Kasım ayına ertelenen paneller online olarak 20 Nisan’da başladı.

Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi birçok ülkeden öğrencilerin katılımıyla gerçekleşiyor. Zirvede, katılımcıların siyasi tartışmalarda bulunarak, dünyanın ve İslam dünyasının sorunlarına farkındalık kazandırmak için çözüm önerileri sunması ve öğrencilerin dil becerilerinin gelişmesi hedefleniyor.

56 ülkeden öğrenci katılmıştı

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan etkinliğe geçen yıl 56 ülkeden çok sayıda öğrenci katılmıştı. Tamamı İngilizce ve Arapça olarak gerçekleşen paneller bu yıl online olarak 20 Nisan 2020’de başladı. İlk oturum Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın ‘’İslam Kültüründe İslami Kültürün ve Kimliğin Canlandırılması’’ konulu Arapça paneli ile açıldı.


16-17 Mayıs’ta Eğitim Oturumları yapılacak

Panellerde İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, Hassan Bin İmran. Dr. M. Evren Tok, YTB Başkanı Abdullah Eren şimdiye kadar farklı konularla katılımda bulundu.16-17 Mayıs’ta ise öğrenciler eğitim oturumlarını yapacak. Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen etkinlikler 200’den fazla delege ve pek çok öğrenci ve okulun online katılımı ile devam edecek.