#

KARDEŞİM DEDİM 23. KAMPI GERİDE BIRAKTI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen 23. Kardeşim Dedim kampları sona erdi. Kocaeli Diriliş Kamp Alanında düzenlenen programlara liselilerden 158 kız, 189 da erkek öğrenci katıldı.

23. Kardeşim Dedim Kampı, Kocaeli Diriliş kamp alanında 10-13 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Büyük bir heyecanla başlayan kampta Türkiye’nin her yanından gelen öğrenciler bungalovlara yerleştikten sonra birbiriyle tanıştılar. Kaynaşma oyunları ve grup görüşmeleriyle birlikte güne dolu bir başlangıç yapan gençler daha sonra tematik çalışmalara ve diğer etkinliklere geçtiler.

Doğada sohbet, ormanda paintball

Kampın ikinci gününde kız öğrenciler, Ahmet Avcı’nın “Gençlik ve Maneviyat” konulu seminerine katıldıktan sonra “Anadolu İrfanı” konuşmasıyla Selim Cerrah’ı dinlediler. Sıklıkla eğlenceli anların yaşandığı kampta Sade Soda dergisinin son sayısı tahlil edildi, gençler takımlar halinde voleybol, badminton, futbol ve matrak oyunlarını oynadı. Doğada sohbetin tadını, ormanın taze havasında paintball oynayarak taçlandırdılar.

Tefekkür yürüyüşü de var

Kampın üçüncü gününde gerçekleştirilen “Söz Sende” bölümünde katılımcılar çeşitli konulardaki görüşlerini dile getirdi, birbirinin fikirlerini dinledi. Günümüz dünyasının ses getiren kareleri istişare edildi, yorumlandı. Sabah namazı, okunan aşırlar ve kuş cıvıltıları başlayan günün devamında tefekkür yürüyüşü ile hem bedene hem de ruha bir doping yapıldı. Öğrenciler doğa kaşifleri olup ağaçları, bitkileri oyunlarla tanıdı. Okçuluk faaliyeti ve parkurlarda ise eğlenceli vakit geçirdi. Kız öğrenciler kampta Demet Tezcan’dan “Şule Yüksel Şenler”in hikayesini dinlerken erkek öğrenciler de Ömer Akgül ile hasbihal etti.

Kardeşlik Gecesiyle son buldu

Kampın sonundaki artık gelenekselleşen Kardeşlik Gecesi ise tüm coşkusuyla dolu dolu geçti. ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, Gençlik Başkanı Resul Çiftçi, Başkan Danışmanları Sabri Otağ ile Demet Tezcan, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sönmez ve ÖNDER Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Tuna’nın da iştirak ettiği gecede şiir okumaları ve tiyatro gösterisi yapıldı, işaret diliyle sunumlar gerçekleştirildi. Kamp ateşi etrafında kenetlenen gençler, geceyi marş ve ezgiler söyleyerek tamamladı. Kampın son günü Kamp Koordinatörü Merve Olgun’un değerlendirmesi ile nihayete erdi.