#

ŞEHİTLERE 251 BİN YASİN

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. seneyi devriyesinde genelde tüm şehitlerimiz ve özelde darbeye direnen 251 şehidimiz için bir anma töreni düzenleyecek.

Kocaeli 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilecek tören öncesinde geçen yılarda olduğu gibi şehitlerimiz için 251 bin Yasin-i Şerif okunacak. Vatandaşlar tarafından okunacak Yasin-i Şerifler için internet sitesi üzerinden başvurular Kadir Gecesinden itibaren alınmaya başlıyor. Yasin-i Şerif okumak isteyen vatandaşlar, www.duayadavet.org adresinden şehitlerimiz için okunacak Yasinlerin başvuruları yapabilecekler.

251 hafız, 251 hatim

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenecek tören ise 15 Temmuz Pazartesi akşamı başlayacak ve gece yarısına kadar devam edecek. Gecede Kocaeli genelindeki imam hatip liselerinde eğitim alan 251 hafız öğrenci, şehitlerimiz gerçekleştirecekleri koreografiyle anacak. Ayrıca 251 hafız, şehitlerimiz için okudukları 251 hatmin son cüzünü kurulacak sahnede tilavet edecek. Kocaeli İl Müftülüğü de mevlit ve ilahi programı düzenleyecek. Program kapsamında camilerden de salalar yükselecek.

Tüm halkımız davetli

15 Temmuz 2019 Pazartesi akşamı başlayacak ve gece saat 24.00’e kadar devam edecek olan anma programda hem Kuran’ı Kerim tilaveti yapılacak, hem hafızların koreografisi izlenecek. Ayrıca, vatandaşların okudukları Yasin-i Şerifler ve hatimlerin de duası yapılacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenecek programa tüm halkımız davet edildi.