#

KARDEŞLİK KİTAP İSTER 3.YILINDA

Lise ve üniversite sınavına giren gençler, kullandıkları test kitaplarını kardeşleri için vakfediyor. Kardeşlik Kitap İster Kampanyası çerçevesinde bağışlanan kitaplar, Türkiye’nin tüm illerinden ihtiyacı olan gençlere gönderilecek. Kampanyada lise ve üniversite kısmında 3’er kişiye bir yıllık burs ve sürpriz hediyeler var.

Genç ÖNDER tarafından düzenlenen Kardeşlik Kitap İster Projesi, bu yıl üçüncü yılında. Her yıl binlerce öğrenciye lise ve üniversite hayallerine giden yolda destek veren kampanyada, gençler kardeşlerinin geleceğine bir köprü oluyor.

Bir yıllık burs bekliyor

Gençler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kampanyaya bağışladıkları sınava hazırlık kitaplarıyla kitap kardeşliğini devam ettiriyor. Kampanya çerçevesinde kitaplar, 1 Temmuz 2020 tarihinde toplanmaya başlanacak. Öğrenciler, 15 Ağustos’a kadar kitapları gönderebilecek. Kampanya sona erdikten sonra kitap bağışlayan gönüllüler arasında yapılacak çekilişle, LGS sınavına girmiş ve kitaplarını bağışlayan 2 kişiye bir yıllık lise bursu, 2’şer kişiye dijital kol saati, bluetooth kulaklık ve powerbank hediye edilecek. YKS’ya girmiş ve kitaplarını bağışlayan 2 kişiye bir yıllık üniversite bursu, 2’şer kişiye de dijital kol saati, bluetooth kulaklık ve powerbank takdiminde bulunulacak. Burslar sadece imam hatipli öğrenciler ile imam hatip mezunlarına verilecek, diğer ödül kategorileri ise herkese açık olacak

Türkiye geneli kampanya

Kampanya çağrısında kitap bağışında bulunacak gençlerin bazı kriterleri de göz önünde bulundurmaları istendi. Yıpranmış, sayfaları eksik, çoğaltma yoluyla oluşturulan ders notları, korsan basım gibi yayın ve materyaller ile fotokopi usulüyle çoğaltılmış kitapların bağış olarak kabul edilmeyeceği belirtilirken, 5 kitap ve üzeri bağışların belirtilen adrese elden teslim edileceği ifade edildi.

Bu iller, Afyonkarahisar, Bartın, Çankırı, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İzmir, Karaman, Kocaeli, Mersin, Osmaniye, Samsun, Şanlıurfa, Yalova, Zonguldak ve Isparta. Kargo ile gönderilecek kitaplarda kargo ücretinin bağışçıya ait olduğu da hatırlatıldı. Kampanyada toplanan kitaplar, Türkiye genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılacak.

Başvuru İçin Tıklayınız