#

KUDÜSLÜ GENÇ YÖNETMEN İMAM HATİP GENÇLİĞİ İLE BULUŞTU

El Halil`de Makine mühendisliği okurken ülkesine bu yolla daha çok faydası dokunacağını düşünerek sinema televizyon okumaya karar veren Muhammed Fatih, aldığı yönetmenlik ve prodüksiyon eğitimi sonrası çektiği kısa filmlerle uluslararası birçok festivalden ödülle döndü.
ÖNDER İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği`nin düzenlediği `Kudüs`ten Misafirimiz Var` programına konuk olan genç yönetmen, Kudüs`ün, Mescid-i Aksa`nın ve Filistinli gençlerin seslerini İmam Hatip gençliğine aktardı. 28 Kasım Cumartesi akşamı, Fatih Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe özellikle gençler yoğun ilgi gösterdi.

“Kudüs`ün özgürlüğü sizin ellerinizle olacak”
Kudüslü genç yönetmen Muhammet Fatih`in imza attığı Kudüs temalı bir kısa film gösterimiyle başlayan gecede bir konuşma gerçekleştiren Fatih, salonu dolduran gençlere, “Kudüs`ün özgürlüğü sizin ellerinizle olacak” diyerek seslendi.
Dinleyici gençlerin dev bir Filistin bayrağı açtığı programda, Grup İslami Direniş de mini bir konser verdi. Gecenin sonunda katılımcılardan birine çekilişle Kudüs ziyareti hediye edilen program, Mehmet Fatih`in Kudüs`ten getirdiği zeytin yapraklarını katılımcı gençlere elleriyle dağıtmasıyla son buldu.