#

LİSELİLER SAMSUN’DA KAMPA KATILDI

LİSELİLER SAMSUN’DA KAMPA KATILDI

Lise öğrencileri, Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı’nda bir araya geldi. 3 günlük kampta futbol, voleybol, basketbol, matrak, sokak oyunları, bağlama dinletisi, masa tenisi gibi etkinliklerin yanısıra, kardeşlik gecesi de yapıldı.

Samsun, Trabzon, Sivas, Ordu, Sinop’dan gelen imam hatip öğrencileriyle, Samsun 19 Mayıs’da Kardeşim Dedim Kampı gerçekleştirildi. 4-7 Mart 2022 tarihlerinde icra edilen kampa 130 kişi katıldı.

Hem eğitim hem eğlence

Programın ilk günü gençler kamp alanına yerleştikten sonra tanıştılar ve tanışma oyunları oynadılar. Daha sonra da ilahi korosu çeşitli ezgileri icra etti. İkinci gün Avrupa Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkan Yardımcısı Adem Taflan gençlere bir konferans verdi, akşamında ise eğlence gecesi düzenlendi. Üçüncü gün ÖNDER Samsun İl Dernek Başkanı Mehmet Kozal ve YK üyelerinin katılımıyla kardeşlik gecesi icra edildi. Gecede ÖNDER Genç Kamplar Koordinatörü Mehmet Emin Altunok ve Lise Koordinatörü Mehmet Kocaman’ın hitaplarından sonra, şiir dinletisi, ilahi korosu konseri, kamp oyunları, ödül takdimi yapıldı. Gece kamp etkinliklerinden oluşan slayt gösterimiyle son buldu.

Kış kampında kar etkinlikleri

Samsun’daki ikinci organizasyon ise 25-28 Mart 2022 tarihlerinde Ladik Kış Kampında yapıldı. Samsun, Ordu ve Amasya ’dan gelen imam hatip lisesi öğrencileri; kayak, matrak, sokak oyunları, masa tenisi gibi aktivitelerle güzel bir kamp geçirdi. 65 kişinin katıldığı kampta, tanışma ve tanışma oyunlarından sonra ilahi korosu dinletisi yapıldı. İkinci gün programlarının ardından son gün düzenlenen Kardeşlik Gecesiyle program sona erdi. Gecede ÖNDER Gençlik Kamplar Koordinatörü Mehmet Emin Altunok ve Yurtlar Koordinatörü İdris Yalın’ın hitaplarından sonra , şiir dinletisi, ilahi korosu konseri, kamp oyunları, ödül takdimi gerçekleştirildi.