#

MESLEĞİMİN FRAGMANI GENÇLERLE

MESLEĞİMİN FRAGMANI GENÇLERLE

ÖNDER Gençlik, üniversitede okurken ne yapılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair Mesleğimin Fragmanı isimli bir proje başlattı. Üniversite öğrencilerine akademisyenler tarafından verilen seminerlerde iş hayatına dair hazırlık bilgiler de yer alıyor.

2021 yılı Aralık ayında başlayan Mesleğimin Fragramı programına üniversite öğrencileri iştirak ederek hem üniversite hayatı hem de sonrasına ilişkin tecrübelerden istifade ediyor.

Hocalardan gençlere tecrübe aktarımı

Üniversite sonrası iş yaşamı için rehberlik ve yol göstericilik amacını da taşıyan çalışmada, akademisyenler kendi tecrübelerini gençlere aktarıyor. Farklı alanlardan uzman ve hocaların davet edilerek bölümlere dair seminerler vermesiyle ilerleyen projede, eğitim kısmının ardından soru cevap faslına geçiliyor ve zihinlerdeki soru işaretleri karşılık buluyor.

Edebiyat, sosyoloji, tıp…

ÖNDER Genel Merkezinde iki haftada bir gerçekleştirilen seminerlere alanında uzman pek çok isim iştirak etti. Celal Celal Fedai-Edebiyat, Ahmet Kaan-Ticaret, Elif Gültekin-Sağlık, Ramazan Aras-Sosyoloji, Yasemin Darbaz Karaca-Mimarlık, İsmail Çınar-Hukuk, İhsan Karaman-Tıp, Alet Erkilet-Sosyoloji, Hasan Kamil Yılmaz-İlahiyat üzerine görüşlerini gençlerle paylaştı.