#

ÖNDER GENÇLİK’TEN TEŞKİLAT ZİYARETİ

ÖNDER GENÇLİK’TEN TEŞKİLAT ZİYARETİ


ÖNDER Gençlik Komisyonu, Türkiye genelinde çeşitli il ziyaretlerinde bulundu. 7 ilde gerçekleştirilen programda hem okullar ziyaret edildi, hem de bölge dernekleriyle bir araya gelinerek fikir alışverişinde bulunuldu.
Kayseri İmam Hatipliler Derneği ile başlayan ilk ziyarette, Kayseri Anadolu İHL ziyaret edildi. Türkiye’nin ilk yedi imam hatip okulundan biri olan okulda önceki dönemlere ait çalışmalar incelendi. Okulun mevcut durumu görüşüldü.


Bingöl’de gençlik zirvesi
Programda ikinci durak, Malatya İmam Hatipliler Derneği oldu. Şehirdeki Şehit Zekeriya Bitmez İHO, ardından Selahattin Eyyubi Anadolu İHL ziyaret edildi. Son olarak ise TOBB İmam Hatip Hafızlık Ortaokulu’na bir ziyarette bulunuldu. Üçüncü durak olan Bingöl’de ÖNDER İl Dernek Başkanı Sadullah Arpa ve dinamik gençlik ekibiyle buluşuldu. Bingöl Anadolu İHL ziyaretinin ardından ise Bingöl Gençlik Komisyonu ile ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan’ın da katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Kardeşim Dedim Kampı’na iştirak
Dördüncü durak Bitlis’te, Kardeşim Dedim Gençlik Kampı Türkiye’nin Önderleri projesine iştirak edildi. 5 farklı ilden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen kampta, ÖNDER Gençlik Başkanı Resul Çiftci, ÖNDER Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Gazi Ayhan Aydın, Yusuf Türkmen, Süleyman Dulkar ve ÖNCÜ Spor Yönetim Kurulu Üyesi Sezer İnce ile birlikte ÖNDER İl Dernek Başkanı Osman Durak’ın ekibiyle toplantı gerçekleştirildi. Ardından Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bitlis İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Hatuniye Kız Anadolu İHL ziyaret edildi.


Erzurum, Sivas, Çorum…
Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden Erzurum’da il derneği ziyaret edildi, gençlik ekibi ile yeni dönemdeki proje ve çalışmalar üzerine istişarelerde bulunuldu. Dernek yerleşkesindeki hafızlık öğrencilerine yönelik çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Sivas İmam Hatipliler Derneği ziyareti ile başlayan diğer bir program, İl Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan toplantının ardından Sivas Kız Anadolu İHL, Asım Şahin Kız Anadolu İHL ve İhramcızade Anadolu İHL ziyaretleriyle son buldu. Yedinci ve son durak ise Çorum oldu. Çorum İmam Hatipliler Derneği gençlik komisyonu toplantısının ardından Şehit Osman Arslan Anadolu İHL ziyaret edildi.


Gençlik ekipleri tanıştı
Programda; Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Çakıcı, Malatya İl Başkanı Abdurrahman Taşkesen, Bingöl İl Başkanı Sadullah Arpa, Bitlis İl Başkanı Osman Durak, Erzurum İl Başkanı Cemil İlbaş, Sivas İl Başkanı Hüseyin Duman ve Çorum İl Başkanı Ayhan Boyraz ile dernek çalışmaları, teşkilat yapısı, imam hatip okullarının başarıları üzerine görüşmeler yapıldı. Gençlik ekiplerinin tanışması ve çalışmalar üzerine istişarelerin gerçekleştirildiği programda, Türkiye’nin Önderleri projesi konusundaki kanaatler de alındı. ÖNDER’in okullarda yaptığı Z Kütüphaneler de incelenerek, kütüphanelere yönelik gençlerin ilgisi tespit edildi.