#

ÖNDER’DE GENÇLİK FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, gençlere yönelik faaliyetlerine devam ediyor.Özellikle hafta sonu verdiği eğitim ve konferanslarla gençlere ışık tutan ÖNDER, daha bilinçli ve nitelikli bir gençliğin oluşması için çaba gösteriyor.

Yazarlık Atölyesi ‘Genç Yazarlar’ Yetişiyor

Cumartesi günü gerçekleştirdiği Yazarlık Atölyesi’nde yazmaya meraklı gençler, yazarlığın püf noktalarını öğreniyorlar. Yazar Arzu Kadumi ve Yazar Naime Erkovan gençlere her hafta ödev öyküler vererek yazma becerilerinin gelişmesini sağlıyor. Gençlerin yazdığı öyküleri inceleyen yazarlar, öğrencilere ayrıca okumaları ve incelemeleri için de örnek kitap tavsiyelerinde bulunuyor.

Gençler, Cumartesi Buluşmaları’nda

ÖNDER’in gençlik faaliyetlerini yürüten Genç ÖNDER’in her hafta düzenli olarak yaptığı Cumartesi Buluşmaları bu hafta iki oturum şeklinde yapıldı. Programın sabahki oturumu Mavi Marmara Davası Avukatı Cihat Gökdemir’in katılımıyla gerçekleşti. Gökdemir, Mavi Marmara Davasında yaptığı savunmalardan örnekler vererek gençlerle muhabbet etti.Öğleden sonraki oturumda ise Özgür-Der Kurucu Başkanı Hülya Şekerci, gençlere ‘Gençlik ve İdealizm’ konulu söyleşi gerçekleştirdi. Şekerci gençlerin ortaya koydukları ideallerine ulaştıktan sonra kendilerine yeni idealler belirlemeleri gerektiğine değinerek, hayatın her alanında kadınların da bulunması gerektiğinin altını çizdi. İyi bir anne olmanın ötesinde İslamın hizmet ruhunu da yansıtabileceği tüm alanlara aktarması gerektiğini vurguladı.