#

PEYGAMBERİM ÖNDERİM ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

İstanbul’da bulunan imam hatip ortaokulları ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Peygamberim Önderim 40 Hadis-i Şerif Yarışmasının ödül töreni yapıldı. Törende ortaokullardan 10, lise öğrencilerinden 10 kişiye ödülleri takdim edildi.

ÖNDER Genel Başkanı Resul Çiftçi, Yönetim Kurulu üyeleri ve ödül kazanan gençlerin katıldığı program İstanbul Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.

O’nu rehber edinmeye devem edecekler

Programda gençlere hitap eden ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal, “Bugün burada, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) mesajlarını okuyan, anlayan ve hayatına tatbik etmek üzere çalışan pırıl pırıl gençlerimizle hemhal olmaya geldik. O’nu hayatına önder, sünnetini yol gösterici olarak alanların feyzinden feyz almaya geldik” dedi. Gençlerin yarışmada, hayatlarının en değerli öğütlerinin izini sürdüklerini ve bu hayırlı yolculukta birbirleriyle yarıştıklarını kaydeden Çal, “İnşallah gençlerimiz bundan sonra da O’nu hayatlarına rehber etmeye devam edecek. Bu yolda bizden küçük bir teşvik olduysa ne mutlu bizlere” diye konuştu.

Ödüller sahiplerini buldu

Kamber Çal’ın konuşmasından sonra ise ödül törenine geçildi ve öğrencilere büyükleri tarafından ödülleri takdim edildi. Yarışma sonucunda birinciye tam altın, ikinciye üç çeyrek altın, üçüncüye yarım altın ve dördüncüden onuncu kişiye kadar da çeyrek altın verildi.

12 bin öğrenci katıldı

İstanbul’daki imam hatip ortaokulları ve liseleri arasında düzenlenen yarışmaya 270 okuldan 12 bin 40 öğrenci katıldı. 7-8 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen final yarışmasında ise İstanbul’un 16 ilçesindeki farklı okullardan 10 lise öğrencisi, 10 da ortaokul öğrencisi ödüle layık görüldü.