#

SAMSUNLU GENÇLER TEKNOFESTTE

SAMSUNLU GENÇLER TEKNOFESTTE

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Liselerarası İHA Yarışması kategorisinde yer aldı. 

Bu kez Gaziantep’te gerçekleştirilecek organizasyona İHA kategorisinde 895 başvuru yapıldı. 19 Mayıs’ta açıklanan sonuçlara göre Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi “Şah Kartallar” takımı başvurusu kabul edildi ve takım Samsun’da “tasarım raporu” aşamasına geçen 3 takımdan biri oldu.

3 yıllık çalışma meyvelerini verdi

Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu, “İHA ekibinde yer alan öğrenciler, pandemi sürecinin zor koşullarında gece gündüz devam eden çalışmalarıyla tasarım raporunun 92 puan gibi çok yüksek bir puan ile kabul edilmesini sağladı. Teknofest TÜBİTAK Liselerarası İHA yarışmasında Samsun’u temsil edecek tek takım olmak bizleri ayrıca gururlandırdı. Son üç yıldır robotik ve kodlama alanında yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermiş ve peş peşe gelen başarılar ile ilimizde örnek okul olunmuştur. MEB Robot Yarışması’nda gelen 9.luk ile başlayan başarı serüveni, TEKNOFEST İstanbul’da Türkiye 4.lüğü ve TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları bilgisayar alanında alınan gümüş madalya ile devam etmiştir” diye konuştu.

Öğrencilerimizi tebrik ederim

Okul Müdürü Zahit Köseoğlu da, “İHA ekibi danışman öğretmeni okulumuz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Tuzcu başta olmak üzere, öğrenciler kaptanımız Muhammed Furkan Berk, Taha Ensar Kukul, Serhat Alim, Beşir Özdemir, Furkan Teber, Emin Buğra Çamyar ve Çağrı Temel’i tebrik ediyoruz. Girdikleri bu güzel yolda başarılarının daim olmasını diliyoruz” dedi.