#

SÜPERNOVA TAKIMI GURURLANDIRDI

Bursa Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Robotik Takımı, 7 Mart 2020’de İstanbul Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirilen VEX IQ Challenge Türkiye Ulusal Şampiyonası’nda 49 takım arasından Türkiye üçüncüsü oldu.

Yıl boyunca Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen bölge finallerinde yüzlerce takım arasından dereceye girerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan 49 takım, Dünya Şampiyonasına katılım hakkı elde etmek için ter döktü. Dostluk, mücadele, heyecan ve coşkunun bir arada yaşandığı şampiyonada tüm takımlar kıyasıya mücadele etti.

8 kişilik takım

İki yıl önce kurulan ve süreç boyunca farklı başarılar elde eden Süpernova Robotik Takımı bu şampiyonada Türkiye üçüncüsü olarak başarısını taçlandırdı. Arka planda uzun ve zorlu bir hazırlık süreci, sıkı bir mücadele ve iyi bir takım çalışması gençlere şampiyonada başarıyı getirdi. Şampiyonayı Türkiye üçüncüsü olarak tamamlayan Süpernova Robotik Takımının başında öğretmenlerden Kenan Öztürk bulunuyor. Takım Merve Ünver, Şevval Nisa Kahveci, Betül Ravza Etan, Bilal Müştak Yılmaz, Muhammed Mustafa Konuş, Muhammed Talha Güven, Yusuf Talha Erol ve Talha Akif Bayar’dan oluşuyor.