#

TATİLDE KAMP NE GÜZEL OLUR!

Türkiye’nin dört bir yanında eğitim gören tüm ortaöğretim öğrencileri karnelerini aldı. Yoğun bir yılı geride bıraktıktan sonra tatili hak eden gençleri, şimdi ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Kardeşim Dedim Yaz Kampları bekliyor.

ÖNDER Gençlik Komisyonu tarafından organize edilen ve imam hatip lisesi öğrencilerinin katılabileceği kamplar 25 Haziran-23 Ağustos tarihleri arasında belirli dönemlerde düzenlenecek. Erkek kampları, 25-29 Haziran’da İstanbul Tuzla Ömer Halis Demir Doğa Kampı, 2-5 Temmuz’da Kastamonu Kadıdağı Doğa Kampı, 5-8 Ağustos’ta Konya Taşkent Doğa Kampı ve 3-7 Eylül’de İstanbul Tuzla Ömer Halis Demir Doğa Kampı’nda gerçekleştirilecek. Kız kampları ise 6-9 Temmuz’da Hatay Uluçınar Deniz Kampı, 26-29 Temmuz’da Konya Taşkent Doğa Kampı ve 19-23 Ağustos’ta Kefken Deniz Kampı olarak yapılacak.

Amaç kardeşlik ruhunu pekiştirmek

Öğrencilerin doğada güzel ve eğlenceli bir zaman dilimi geçirmelerini hedefleyen kampın amaçları arasında Türkiye’nin dört bir yanından katılan imam hatipli öğrencilerin birbirleriyle tanışıp, kaynaşması ve kardeşlik ruhunun pekiştirilmesi yer alıyor. Bunun yanı sıra kampın içeriğinde bulunan seminerler, sunumlar, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de onların keyifli bir hafta geçirmelerine  sebep olacak.

Spor, sanat, eğitim…

Kamp içeriğinde; Kur’an-ı Kerim okuma, dergi tahlili, alanında uzman kişilerden seminerler, tefekkür yürüyüşü, öğrencilerin düşüncelerini dile getirebilecekleri “Söz Sende” programı, sportif faaliyetler olarak da; paintball, matrak, sokak oyunları, okçuluk, mangala, dart, satranç ve yüzme gibi birçok aktiviteler yer alıyor. Kamp, marşlar ve ezgiler ile düzenlenen “Kardeşlik Gecesi” programı ve kamp ateşiyle son bulacak.

Kampa başvuru için: