#

TEKNOFEST 2022’DE İMAM HATİP RÜZGÂRI

TEKNOFEST 2022’DE İMAM HATİP RÜZGâRI

TEKNOFEST final yolculuğunda imam hatip okulları arasından 36 takım İHA Yarışması’nda, 8 takım roket yarışmasında, 4 takım Elektrikli Araç yarışmasında desteklenmeye hak kazandı.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, 2022 yılında Samsun’da düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne çevrim içi yayınlar ve illerde hazırlık çalıştayları ile okulları hazırladı. Toplamda 11 çevrim içi toplantı, 21 finalist konuk, 21 youtube videosu ile 100 soruya cevap verildi.

19 şehirde 19 çalıştay

Hayal eden, araştıran, geliştiren, üreten Türkiye için düzenlenen Zirvedekiler TEKNOFEST Tecrübe Paylaşım Etkinlikleri, 7-25 Şubat tarihleri arasında 19 şehirde 19 Çalıştay ile tamamlandı. Programa 400 proje, 4000 katılımcıyla iştirak etti. İmam hatip okulları açıklanan sonuçlara göre büyük bir başarı elde etti. Şu ana kadar açıklanan yarışmalarda tasarım aşamasını başarı ile geçen imam hatip okul takımları finalde yarışmaya hak kazandı.

Ödüllüler de yarışmada

TEKNOFEST 2022 finallerine katılmaya hak kazanan okullar arasında geçtiğimiz yıllarda dereceye giren okullar da bulunuyor. Çeşitli kategorilerde ilk üçte ve mansiyon ödüllerde yer alan Düzce Mehmet Akif İnan İHO bu yıl da dört ayrı kategoride altı takımla yarışıyor. Kadıköy Anadolu İHL 4 takımla, Adana Hümayra Ökten Kız Anadolu İHL 2 takımla, Pendik Ömer Çam Anadolu İHL 2 takımla, Konya Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İHL 2 takımla yarışmalara iştirak ediyor.