#

İzm Atölyesi Başlıyor

Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan Covid 19 virüsünün 8 Mart 2020 tarihinde ülkemize gelmesi ile başlayan süreçte birçok insan vefat etti. Vaka sayısı ise binlere ulaştı. Ülkemizde bu virüse karşı önlem olarak örgün eğitim hayatı durduruldu ve bu süreci atlatana kadar evlerde kalmamız istendi. Evde kaldığımız bugünlerde eğitim hayatı ve diğer faaliyetler online olarak devam ediyor.

ÖNDER Gençlik olarak dönem içerisinde düzenlemeyi planladığımız atölyelerimizi şimdi internet üzerinden evlerimize taşıyoruz. Yorum kabiliyeti arttırmaya yönelik “İzm Okumaları” atölyemiz üniversiteli kız öğrenciler için gerçekleştirilecek.

İzm’ler Batı toplumlarında ortaya çıkmış ve günümüzde etkisini tüm Dünya üzerinde hakim kılmıştır. Müslüman topraklarda da görülen bu izmleri anlamak ve çağı bu şekilde yorumlamak oldukça önemlidir. Bu sebeple çağa iz bırakma gayretinde olan, okuyan ve sorgulayan gençler ile beraber üç haftalık periyotlar halinde derslerimiz düzenlenecektir. Konular; Sekülarizm, Liberalizim ve Kapitalizm olmak üzere üç ayrı başlıkta ilerleyecektir. Derslerimiz zoom uygulaması üzerinden bir saat sürecek, İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ali Kaya hocamız rehberliğinde işlenecektir.

📌Derslerimiz
21 Mayıs,
28 Mayıs,
4 Haziran günleri saat 16.00’da gerçekleşecektir.
📌Derslere kayıt için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
📌Son başvuru tarihi 18 Mayıs’tır.
📌Kontenjan sınırlıdır.
📌Başvuru sonuçları mesaj yoluyla bildirilecektir. Başvurusu olumlu olanlar aranarak teyit edilecektir.

BAŞVURU FORMUNU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ