#

YKS ŞAMPİYONLARINDAN TECRÜBE AKTARIMI

Geçtiğimiz yılın Yüksek Öğretim Kurumları sınavında (YKS) başarılı olan ve Türkiye derecesi yapan gençler, “Aynı sırayı paylaşanlar” programı kapsamında imam hatip lisesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaşacak. Online olarak gerçekleşen programlar kız ve erkek öğrenciler için 21 Mayıs ve 22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. ÖNDER sayfasından yapılacak başvurular ise 19 Mayıs’a kadar sürecek. 

Üniversite sınavına artık sayılı günler, haftalar kaldı. Sınava girecek öğrenciler bir taraftan çalışırken bir taraftan da o günün heyecanını yaşıyor. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu ve Eğitim Komisyonu da kardeşlerine yardımcı olabilmek amacıyla bir çalışma başlattı.

Son 1 ayda neler yapmalı?

Lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilecek seminerlerde sınavın yaklaştığı bugünlerden sınav  anına kadar nelerin yapılması gerektiği gençlere aktarılacak. Seminerlerde zaman yönetimi ve sınav anındaki strateji üzerinde durulacak, “Sınav anında nelere dikkat etmeliyim?” sorusuna cevap bulmaya çalışılacak. Gençlerin zihinlerindeki “Stresle nasıl baş etmeliyim?”, “Eksik konularımı kalan sürede nasıl tamamlarım?”, “Son 1 ayı nasıl geçirmeliyim?”, “Son gece ne yapayım?” şeklindeki ve buna benzer sorular da karşılığını bulmuş olacak.

Şampiyonlar konuşuyor

ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Murat Arslan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek seminerlerde “Aynı Sırayı Paylaşanlar” kardeşleri ile bir araya gelecek. Geçen yılın Eşit Ağırlık 377.’si ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Esra Nur Yavuz, Sözel 395.’si ve İbn Haldun Üniversitesi öğrencisi Berra Gülüşan Yılmaz, Eşit Ağırlık 518.’si ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Betül Ekşioğlu ile Dil 971.’si ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi öğrencisi Sena Nur Söyler gençlere hitap edecek. Kızlar için düzenlenecek program 22 Mayıs 2020 tarihinde saat 22.00’de gerçekleştirilecek.

Türkiye ikincisinden tüyolar

Liseli erkek öğrencilere ise imam hatiplerde daha önce kendi sıralarından geçmiş ağabeyleri hitap edecek. Bu isimlerin ilki Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi iken girdiği sınavda Eşit Ağırlık puan türünde 2. olan ve şimdi Galatasaray Üniversitesinde eğitim alan Ahmet Selim Gül. Sözel Türkiye 3.’sü ve 29 Mayıs Üniversitesi öğrencisi Muhammed Akif Aydın, Sözel 69.’su e 29 Mayıs Üniversitesi öğrencisi Mehmet Fatih Tiftik, Eşit Ağırlık 262.’si ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Abdulbaki Korucu da gençlerle birlikte olacak. Bu program da 21 Mayıs 2020’de, saat 22.00’de icra edilecek.

Başvuru için tıklayınız