#

12 BİN GENÇ HADİS ÖĞRENİYOR

Peygamberim ÖNDER’im 40 Hadis Ezber Yarışması için imam hatip liseleri ve ortaokul öğrencileri hadislerini ezberlemeye başladı. İstanbul genelindeki okullardan toplam 12 bin 670 genç yarışmaya katılıyor.

Peygamberim ÖNDER’im 40 Hadis Ezber Yarışması, imam hatip liseleri 10. sınıf  ve imam hatip ortaokulları 6. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenleniyor. Öğrencilere İslam’ın temel kaynaklarından olan hadis ve sünnetin önemini kavratmak, hadis metinlerini okuma ve anlama yeteneği kazandırarak güncel olaylar ışığında hadisleri doğru yorumlamalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen yarışma için önce kitapçıklar İstanbul genelindeki okullara teslim edildi.

Yarışma finali yaklaşıyor

Gençlere ahlaki değerleri kazandırma, bu değerlerin oluşmasında hadislerin rolünü fark ettirme ve mesleki bilgilerini artırmayı da hedefleyen yarışmaya İstanbul genelindeki 125 liseden 4 bin 810 öğrenci, 169 ortaokuldan ise 7 bin 860 öğrenci katılıyor. Toplamda ise 12 bin 670 genç yarışmaya iştirak ediyor. Hadislerin öğrenilmesi sürecinin ardından gençler, okullarında yarışmaya tabi olacak. Son olarak final elemeleri gerçekleştirilecek. Yarışmada dereceye giren isimlere ise çeşitli ödüller verilecek.