#

4. GENÇLİK BAŞKANLARI KURULTAYI YAPILDI

İmam hatip dernekleri gençlik başkanları ve koordinatörlerinin katılımıyla her yıl düzenlenen Gençlik Başkanları Kurultayı’nın dördüncüsü İstanbul’da gerçekleştirildi. Salgından dolayı çevrimiçi olarak gerçekleştirilen kurultayın açılış konferansını AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş verdi.

ÖNDER Gençlik tarafından düzenlenen 4. Gençlik Başkanları Kurultayı, Genel Merkez’den yapılan canlı yayınla başladı. Açılış konuşmalarının ardından ise çevrimiçi platformlardan yapılan yayınla devam ettirildi. 

Adanmışlık ruhuyla hizmet etmeliyiz

 AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, açılış dersinde adanmışlık ruhuyla çalışan gençlerin sayısını artırmak gerektiğini belirterek, “Bu ruhla ülkeye, millete, ümmete nasıl hizmet edebiliriz düşüncesiyle çalışmamız gerekiyor” dedi. Türkiye’nin gençlerle beraber kendi medeniyeti, geçmişi ve öz değerleri ile barışmasını sağlamak amacında olduklarını aktardı. Geçmişte yaşayan talihsizliklerin tekrar yaşanmaması için imam hatip gençlere ihtiyaç olduğunu belirten Kurtulmuş, insani duyarlılığa sahip ve maneviyatı güçlü bireylerle Türkiye’nin kalkınması temennisinde olduklarını dile getirdi.

Vizyon sahibi gençler yetişiyor

ÖNDER Genel Başkanı Kamber Çal da, pandemi sürecinde faaliyetlerin dijital ekrana kaymasıyla gençlerle birlikte faaliyet üretiminin ve onların hayata, geleceğe hazırlanmasında bu tür çalışmaların gerekliliğini ifade etti. Çal, imam hatiplerin Türkiye’yi geliştirecek alt yapıyı çok yönlü eğitimiyle hem akademik hem de manevi olarak sağladığını; ailesi, ülkesi, milleti, hatta dünya Müslümanları için dava bilincinde, vizyon sahibi gençler yetiştirdiğini söyledi.

Köprü olmaya devam edeceğiz

ÖNDER Gençlik Başkanı Resul Çiftci de, kültürden sanata, sivil toplumdan spora çeşitli yarışmalarla ve etkinliklerle gençlerin gelişimine destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Türkiye ve dünyanın içinden geçtiği zor süreçte dahi gençliğin ve gençlik çalışmalarının online platformlardan destekleneceğini belirten Çiftci, “İmam hatip gençliğini yeni başlangıç ve heyecanlar bekliyor. Biz de her zaman olduğu gibi üniversiteye geçen imam hatipli gençlerimizi liseli kardeşleriyle birleştiren bir köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.