#

DÖRT DÖRTLÜK BULUŞMALAR GENÇLERLE

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Bilim ve Teknoloji Komisyonu tarafından imam hatip liselerinde düzenlenen Dört Dörtlük Buluşmalar, pandemi sonrasında gençlerle online olarak devam ediyor.

Yeni dönemin ilk söyleşisi, ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Teknokent Genel Müdürü Yasin Erol’un katılımıyla geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Erol, gençlere “İnovasyona Dayalı Girişimcilik ve Endüstri 4.0” başlığıyla bir konuşma yaptı. 15 günde bir tekrarlanacak olan buluşmalarda sırada farklı konu ve isimler yer alıyor.

Gelecek düşüncesinin temelleri atılıyor

ÖNDER Genç ile Bilim ve Teknoloji Komisyonu tarafından organize edilen programlarda, gençlerde gelecek düşüncesinin temelleri atılmaya çalışılıyor. Geleceğin incelenmesi için yöntemlerin geliştirilmesini sağlanıyor, geleceğe yönelik fikirler, öneriler, alternatifler ve çeşitli senaryoları paylaşılıyor. Yenilikçi düşünce, buluş ve gelişmeleri sistematik bir şekilde izleyerek, bilginin toplumun kullanımına açılması hedefleniyor. Geleceğin Türkiye’si konumlandırırken bu teknolojilere hâkim olan bir gençliğin hazırlanması planlanıyor.

Birini bulamadım demesinler

Gençlerin daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir dijital dünya yakalamasına ve tasarlamasına yardımcı olmayı da hedefleyen program, “Gençler şu konuda birini bulamadım demesinler” sloganıyla yola çıkıyor. Gençlere, “Tekno Önder olarak teknolojinin her alanında sizlerin yanındayız ve istediğiniz her zaman mentörlüğe hazırız” diye seslenen program gençlere, “Gelin, görün, keşfedin, soru sorun ve çözün” çağrısında bulunuyor.