#

GENÇ ÖNDER, GENÇLİK BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin gençlik faaliyetlerini yürüten kolu olan Genç ÖNDER, Türkiye genelinde bulunan 11 gençlik il başkanıyla bir araya geldi.

ÖNDER Genel Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ve Gençlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Ceylan katıldı.Türkiye’de il ve ilçelerdeki gençlik yapılanmasının tamamlanması amacıyla yapılan toplantıda, gençliğin teşkilatlanması ve yapılan çalışmaların organizeli bir şekilde yürütülmesi adına önemli kararlar alındı.

Toplantıda konuşan ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, teşkilatlanmanın çalışmaların bel kemiği olduğunu vurgulayarak gençliğin de imam hatip çalışmalarının Merkezi’nde yer aldığına değindi. Bekiroğlu, “Bu toplantının gelecekte meyvelerini yiyeceğimiz bir toplantı olduğunu inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Gençlere görev vererek onları aktifleştirmeliyizBekiroğlu, dernek ve gençlik çalışmalarının, gençlere görev vermenin ve onları bu işin içerisinde aktif hale getirmenin gerekliliğini vurgulayarak, “Gençler, aldıkları görevle sorumluluk bilinçlerinin yükselmesine katkı sağlamış olacaklardır.” diye konuştu.Derneklerin görevinden de bahseden Bekiroğlu,  “Derneklerimizin görevi 1950’li yıllarda imam hatipleri yaşatma ve koruma derneği, 1970 ve 1980’li yıllarda mezunları ve mensupları derneği, 2016 yılı ise yeni evre olarak mezunlar ve mensupların öğrencilerle birlikte birbirlerine destek oldukları dönemdir.” dedi.

İmam Hatipliler Türkiye’nin GeleceğidirGenç ÖNDER Başkanı Abdullah Ceylan ise yaptığı konuşmada imam hatip camiasının Türkiye’nin geleceği olduğuna değinerek,  bu minval üzerine söylenecek çok söz olduğunu belirtti. Ceylan, “Rabbimizin nimetlerine şükür etmemiz ve onun gereği olarak da çok çalışmamız gerekir.” dedi.