#

GENÇ ÖNDER YENİ DÖNEMİ PLANLADI

Genç ÖNDER Kız ve Erkek Komisyonları Hizmet İçi Eğitim ve Planlama Kampı, Gaziantep ve Kayseri’de gerçekleştirildi. Temmuz ve Ağustos ayında gerçekleştirilen iki ayrı kampta 2019-2020 eğitim sezonunun planlaması yapıldı ve yeni döneme hazırlıklar tamamlandı.

Genç ÖNDER yaptığı iki ayrı kampla yeni dönemi planladı. Kız ve erkek komisyonlarının üyeleri ve birim başkanlarının katıldığı kamplarda yeni dönemde öğrencilere nasıl daha çok destek verilebilir ve verimli çalışmalar yapılabilir konusu üzerinde duruldu. Tek tek faaliyetlerin planlandığı kamplarda, yıl boyunca yapılacaklar masaya yatırıldı.

Projeler son halini aldı

Kız Komisyonu Hizmet İçi Eğitim ve Yıllık Planlama Kampında, Genç ÖNDER birim başkanları ve ekipleriyle yıllık faaliyetler ve projeler geliştirilip, aynı zamanda civar iller ziyaret edildi. 4-9 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen planlama kampında ilk iki gün Gaziantep’te planlama toplantısı yapılırken sonrasında kamp Şanlıurfa ve Kahramanmaraş ziyaretleri ile devam etti. Gaziantep ÖNDER yurdunda gerçekleşen planlama toplantısında öncelikle birimler, 2018-2019 yılının faaliyet raporlarını sundu. Birimler münferiden yaptıkları toplantılar ve proje yazımlarından sonra projelerini diğer birimlerle paylaştı. Yapılan istişarelerle proje ve faaliyet taslakları son halini bulmuş oldu. Oturumlar şeklinde gerçekleşen kamp, seminerler ve gezilerle son buldu. Programda ÖNDER Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıç ve Genel Başkan Danışmanı Demet Tezcan da hazır bulundu. Programın katılımcıları arasında Ahmet Batmaz ve Mustafa Aydın da yer aldı.

Gençler yeni döneme hazır

Genç ÖNDER Erkek Komisyonu Hizmet İçi Eğitim ve Planlama Kampı ise 12-14 Temmuz 2019 tarihlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kayseri Erciyes Dağı Kamp Alanında yapıldı. Programda Genç ÖNDER erkek komisyon başkanları geçmiş dönemi değerlendirip gelecek dönemde nasıl bir yol izleyecekleri ve neler yapacaklarına dair sunumlarını gerçekleştirdi. İstişare ve Planlama Kampı, komisyon sunumlarının ardında gerçekleştirilen şehir turunun akabinde nihayete erdi. İl gezintisinde şehrin manevi büyüğü Seyyid Burhaneddin Hazretlerinin Türbesi ve Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan’ın makamları ziyaret edilip Yasin-i Şerif okundu. Akabinde Selçuklu Müzesi ve Tarihi Lisesi ziyaret edildi. 2018-2019 döneminin değerlendirmesi ve 2019-2020 döneminin planlamasını gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen kampa Genç ÖNDER Başkanı Resul Çiftçi ve Gençlik Koordinatörü Abdurrezzak Arslan ile Kayseri ÖNDER Başkanı Hacı Ali Çakıcı katılım sağladı.