#

HER DAİM MOTİVASYON

HER DAİM MOTİVASYON

Kovid 19 salgını ve buna bağlı olarak yaşanan karantina süreci, gençleri okullarından, arkadaşlarından ve sosyal çevreden kopardı. Onlara yaşadıkları bu dönemde destek olmak ve yeni döneme uyum sağlayabilmeleri için “Motivasyon Buluşmaları” düzenlendi.

ÖNDER Gençlik tarafından liseli öğrenciler için düzenlenen Motivasyon Buluşmaları, 22 Ocak 2021 tarihinde başladı. İki grup halinde devam eden çalışmalarda kız öğrencilere Uzman Klinik Psikolog Dilruba Sönmez “Psikolojik İyilik Hali-Psikolojik Dayanıklılık” konusunu anlattı. Erkek öğrenciler için ise Uzman Klinik Psikolog Gökhan Ergür “Pandemi Günlerinde Teknoloji Kullanımımız” üzerine bir konferans verdi.

Teknoloji, kariyer, sosyal sorumluluk…

Ayda bir kez olarak gerçekleştirilen ve yaz dönemine kadar devam edecek olan buluşmalarda çok çeşitli alanlarda farklı konular ele alınacak. İlk hafta Psikolojik İyilik Hali-Psikolojik Dayanıklılık konusuyla başlayan derslerde ikinci hafta, “Teknoloji Bağımlılığı ve Sağlıklı Teknoloji Kullanımı” konusunu Serap Dönmez anlatacak. Sınav Kaygısı ve Akademik Başarı konusu Hilal Alkan, Kariyer Planlaması ve Hedef Belirleme konusu Meryem Söğüt, Sorumluluk Bilinci ve Sosyal Çalışmalara Katılma konusu da Zehra Kınık tarafından işlenecek.

Sınav kaygısıyla başa çıkalım

Erkek öğrenciler için ise Pandemi Günlerinde Teknoloji Kullanımımız konferansı ile başlayan Motivasyon Buluşmaları, Şubat ayında Uzman Psikolojik Danışman Ahmet Kaya’nın vereceği Sınav Kaygısı ve Akademik Başarı dersi ile devam edecek. Buluşmalar, Uzman Psikolojik Danışman Hilal Alkan’ın vereceği Kariyer Planlaması ve Hedef Belirleme, Psikolog Melih Kahramanlar’ın vereceği Sorumluluk Bilinci ve Sosyal Çalışmalara Katılma ile Psikolog Zahit Çakır’ın vereceği Psikolojik İyilik Hali-Psikolojik Dayanıklılık dersleriyle devam edecek.