#

Her Kitap Yeni Bir Hayat Kitap Okuma Yarışması 5. Yılında Kitapsever Öğrencilerini Bekliyor!

HER KİTAP YENİ BİR HAYAT” projesi gençlerde kitap okuma alışkanlığının ve sevgisinin gelişmesini sağlamaya ve öğretmen-öğrenci ilişkisini en verimli hale getirmeye yönelik bir projedir.

On beş öğrenci ve bir öğretmenin bir araya gelmesiyle bir tahlil grubu oluşturulmaktadır. Tahlil grubuna danışma kurulunun belirlediği aşağıda ifade ettiğimiz beş kitap ücretsiz olarak gönderilecektir. Öğrenciler belli aralıklarla bir araya gelmekte ve rehber öğretmenin gözetiminde okudukları kitapları tahlil etmektedirler. Her imam hatip lisesinde 15 kişiden oluşan 1 tahlil grubu kurulması hedeflenmektedir. Projenin son aşamasında yapılan sınavlarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirilir.

• Rehber öğretmen ÖNDER Web sitesinden okulu adına başvuru yapacaktır.
• Öğretmen başvurusundan sonra her öğrenci için tekrar başvuru yapılacaktır.
• Kitap okuma tahlillerinin belirlenen tarihlerde gerçekleştirilmesi ve geri dönüşlerinin yapılması projenin gerekliliklerindendir.

• Mayıs ayı içinde, İl Milli Eğitim tarafından resmi yazıyla tarihi bildirilecek ve ÖNDER tarafından belirlenen mekanda ve gözetmenler eşliğinde sınav yapılacaktır.
• Pandemi sürecinin devam etmesi durumunda; yapılacak olan yazılı sınav, online sınava çevrilerek aynı şartlarda yapılacaktır.

• Yarışma başvuruları okul idaresi tarafından görevlendirilen rehber öğretmen tarafından yapılır.

Öğretmen Başvuru Formu için Tıklayınız.

Şartname için Tıklayınız.