#

ŞAMPİYONLAR LİSELİLERLE BULUŞTU

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavında en başarılı isimler, imam hatip lisesi öğrencileriyle buluşarak tecrübelerini aktardı. “Aynı sırayı paylaşanlar” programı kapsamında gerçekleştirilen görüşmede; verimli çalışma, stresle mücadele etme, sınavda süreyi iyi kullanma gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Üniversite sınavı yaklaşırken sınava girecek öğrencilerde de heyecan artıyor. Bu tatlı heyecan ve bu tatlı telaşta bir tuzumuz olsun diyen ÖNDER İmam Hatipliler Derneği de gençleri, “YKS Şampiyonları Tecrübelerini Aktarıyor” programında başarılı abileri ve ablalarıyla buluşturdu.

Online tecrübe aktarımı

Gençlik Komisyonu ve Eğitim Komisyonu tarafından yapılan çalışmada, geçen yılın sınavında ilk binde yer alan ve bugün hayallerindeki üniversitede okuyan gençler, online buluşma ile liselilerle bir araya geldi. Lise son sınıf öğrencilerine yönelik seminerde sınavın yaklaştığı bugünlerden sınav  anına kadar nelerin yapılması gerektiği gençlere aktarıldı. Seminerlerde zaman yönetimi ve sınav anındaki strateji üzerinde de durularak, “Sınav anında nelere dikkat etmeliyim?” sorusuna cevap bulmaya çalışıldı. “Stresle nasıl baş etmeliyim?”, “Eksik konularımı kalan sürede nasıl tamamlarım?”, “Son 1 ayı nasıl geçirmeliyim?”, “Son gece ne yapayım?” şeklindeki sorular da buluşmada cevaplandı.

Ablalar kardeşleri için konuştu

ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Murat Arslan’ın moderatörlüğünde düzenlenen seminerlerde geçen yılın Eşit Ağırlık 377.’si ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Esra Nur Yavuz, Sözel 395.’si ve İbn Haldun Üniversitesi öğrencisi Berra Gülüşan Yılmaz, Eşit Ağırlık 518.’si ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Betül Ekşioğlu ile Dil 971.’si ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi öğrencisi Sena Nur Söyler gençlere hitap etti. Kızlar için düzenlenen program 22 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Boğaziçili de var Galatasaraylı da

Liseli erkek öğrencilere ise imam hatiplerde daha önce kendi sıralarından geçmiş ağabeyleri hitap etti. Bu isimlerin ilki Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi iken girdiği sınavda Eşit Ağırlık puan türünde 2. olan ve şimdi Galatasaray Üniversitesinde eğitim alan Ahmet Selim Gül. Sözel Türkiye 3.’sü ve 29 Mayıs Üniversitesi öğrencisi Muhammed Akif Aydın, Sözel 69.’su e 29 Mayıs Üniversitesi öğrencisi Mehmet Fatih Tiftik, Eşit Ağırlık 262.’si ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Abdulbaki Korucu da gençlerle bir araya geldi. Bu program da 21 Mayıs 2020’de icra edildi.