#

Sanat Atölyeleri Bahar Dönemi Başlıyor

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, kültür-sanat faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Lise öğrencileri için resim, kısa film, şiir, hikâye ve dergicilik atölyesi başlıyor. Gençler, Sanat Atölyelerinde profesyonel isimlerden ders alacak, uygulamalar yapacak. Güz ve bahar dönemi olarak belirlenen atölyeler, haftada bir gün olmak üzere 6 hafta sürecek. Lise öğrencilerinin katılım sağlayabileceği atölye çalışmaları sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitimin her alanı üzerine çalışmalar yapan ÖNDER, sanat konusunda da gençlere desteklerini sürdürüyor. Bu amaçla düzenlenen Sanat Atölyeleri 4 Mart’dan itibaren başlayacak.

Hikaye Atölyesi

Yazar Özlem Göktaş ve Sıddık Yurtsever tarafından verilecek eğitimler, geleceğine hikâye yazarlığı ile devam edecek öğrencilere bulunmaz bir fırsat sunuyor. Hikaye Atölyesi’nde; yazı yazmak, karakter inşa etmek, hikâyede zaman ve anlatıcı kavramları, hikâye tamamlama gibi konu başlıkları ele alınacak.

Şiir yazma da öğrenilir

Şair Zeynep Yıldırım tarafından kız öğrencilere dönük online düzenlenecek olan atölyede, şiir sanatına dair genel bilgiler ve şiirdeki ses unsurlarından şiirdeki musikiye kadar tüm ayrıntılar işlenecek. Atölyede aynı zamanda Halk Edebiyatı Şiiri, Divan Edebiyatı Şiiri ve Tasavvuf Edebiyatı Şiirlerinden seçmeler incelenip eğitim sonunda katılımcı öğrencilerden kendi şiirlerini yazmaları istenecek.

Dersimiz Dergi Atölyesi

Yazar Şeyma Subaşı ve Ubeydullah Erdoğan ile gerçekleştirilecek online Dergi Atölyesi, gençleri kültür dünyasının öncüleriyle tanıştırmak ve dergi okuma kültürünü geliştirmek amacıyla düzenlenecek. Atölyede, profesyonel dergicilik, içerik ve teknik ayrıntıları aktarmanın incelikleri aktarılacak; gençlerin birikimlerini arttırmaları amacıyla örnekler incelenecek.


Hayat Uzunu Filmin Kısası

Genç Yönetmen Agah Enes tarafından kısa filme dair öğretici ve bir o kadar da eğlenceli atölye sizleri bekliyor. Atölyenin amacı filmleri ve film yapımını teorik ve pratik düzlemde anlamaya çalışmaktır. Teorik çalışmaların ağırlıkta olacağı atölye programında imkanlar dahilinde pratik çalışmalara (kısa film yapımı) yer verilecektir.

Renkli Boyalar Sizlerle

Ressam Gülten Demir Bilen tarafından hazırlanan atölyemiz, geleceğin ressamlarının hayatlarını renklerle süsleyecek, estetik duygularını geliştirecek, sanatsal gelişimlerine rehberlik edecektir. Atölyemize seni de bekliyoruz. Atölyemiz İmam Hatip Kız Öğrencilerine yöneliktir.

Hikaye Atölyesi için Tıklayınız

Şiir Atölyesi için Tıklayınız

Dergi Atölyesi için Tıklayınız

Kısa Film Atölyesi için Tıklayınız

Resim Atölyesi için Tıklayınız